Πόσο αξίζει ο λογαριασμός σου στο World of Warcraft;
Δωρεάν εκτίμηση βασισμένη σε πραγματικές πωλήσεις στο marketplace του EB24. Διάλεξε παρακάτω την περιοχή και το εύρος ilvl και μετά πρόσθεσε τα premium tanks, το gold και τη σύνθεση των reward tanks.
- Χωρίς login
- Χωρίς στοιχεία Battle.net
- Ανανεώνεται καθημερινά
Διάλεξε την περιοχή σου (Αμερική / Ευρώπη / Κορέα / Ταϊβάν) και το εύρος ilvl, πρόσθεσε τον αριθμό mounts και το υπόλοιπο χρυσού και θα συγκρίνουμε τον λογαριασμό σου στο WoW με τις πραγματικές πωλήσεις στο EB24 των τελευταίων 90 ημερών.
Χωρίς login, χωρίς στοιχεία πρόσβασης. Ζητάμε μόνο δημόσια χαρακτηριστικά του λογαριασμού.
- 90 ημέρες πραγματικών πωλήσεων στο EB24 τροφοδοτούν κάθε εκτίμηση.
- 3 επίπεδα εμπιστοσύνης, για να ξέρεις πόσο πυκνά είναι τα δεδομένα.
- 12 μήνες διάμεση τάση τιμών, ανανεώνεται καθημερινά.
- 0 ρίσκο χωρίς στοιχεία λογαριασμού, χωρίς κωδικούς παιχνιδιού, ποτέ.
Πόσο αξίζει ένας λογαριασμός World of Warcraft;
Ειλικρινής απάντηση: οι λογαριασμοί WoW τιμολογούνται πρώτα με βάση την περιοχή, δεύτερον με βάση το τρέχον εύρος item-level (gearscore), και από πάνω το Mythic+ rating, η πρόοδος σε raid (AOTC / CE), τα συγκεκριμένα σπάνια mounts, το υπόλοιπο gold και τα Gladiator mounts. Ο υπολογιστής μας στηρίζει κάθε εκτίμηση σε πραγματικές συναλλαγές του marketplace World of Warcraft του EB24, ομαδοποιημένες ανά περιοχή (Americas & Oceania / Europe / Korea / Taiwan. Οι λογαριασμοί Battle.net είναι κλειδωμένοι ανά περιοχή) σε συνδυασμό με το εύρος ilvl (Leveling / Catch-up / Heroic-ready / Raid-ready / Mythic tier) στο The War Within (όριο level 80).
For a fast feel, a leveling account (ilvl 0–499) lands in the $15–$50 range. A heroic-ready ilvl 600–619 account with M+ entry and AOTC potential clears $80–$220. Raid-ready ilvl 620–639 accounts with KSM-tier M+ and heroic raid kills reach $140–$370 routinely. Mythic-tier accounts (ilvl 640+) with current-tier Cutting Edge and 3000+ M+ rating clear $240–$650+, and accounts carrying Invincible, Ashes of Al'ar or a deep Gladiator-mount lineup command a meaningful premium because the supply at the top is structurally tiny.
Οι τέσσερις μοχλοί που επηρεάζουν την τιμή κάθε λογαριασμού WoW
Περιοχή + εύρος ilvl είναι οι διαστάσεις ομαδοποίησης
Η πρόοδος σε raid και το M+ rating κρίνουν το αποτέλεσμα
Τα σπάνια mounts και τα Gladiator mounts είναι το μακροπρόθεσμο flex
Το Gold + το πλήθος των mounts είναι το κατώτατο όριο αποθηκευμένης αξίας
Ενδεικτικά εύρη τιμών στο marketplace WoW του EB24
Ο παρακάτω πίνακας είναι ένα στιγμιότυπο αναφοράς. Το M+ rating + title, η κατάσταση AOTC / CE, τα συγκεκριμένα σπάνια mounts, τα Gladiator mounts και ο αριθμός χαρακτήρων μέγιστου επιπέδου προσθέτουν ουσιαστικό bonus ανά μονάδα πάνω από κάθε γραμμή.
| Rank | Εύρος σε USD | Σημειώσεις |
|---|---|---|
| Leveling (ilvl 0-499) | $15 – $50 | καινούργιος / πριν το endgame, χαρακτήρες legacy επέκτασης |
| Catch-up (ilvl 500-599) | $40 – $120 | έτοιμος για world quest + heroic dungeon, χωρίς raid τρέχουσας βαθμίδας |
| Έτοιμος για Heroic (ilvl 600-619) | $80 – $220 | Είσοδος M+, εύρος normal raid, δυνατότητα AOTC |
| Έτοιμο για raid (ilvl 620-639) | $140 – $370 | M+ επιπέδου KSM, kills σε heroic raid, συχνά AOTC |
| Βαθμίδα Mythic (ilvl 640+) | $240 – $650+ | mythic raid τρέχουσας βαθμίδας + 3000+ M+ rating, δυνατότητα Cutting Edge |
Ενδεικτικά εύρη, σε USD. Ο υπολογιστής πραγματικού χρόνου παραπάνω αντλεί τις πωλήσεις των τελευταίων 90 ημερών του EB24 και επανυπολογίζεται καθημερινά. Οι τιμές αυτού του πίνακα είναι στατική αναφορά, όχι προσφορά τιμής.
Τι καθορίζει την τιμή ενός λογαριασμού WoW;
Δεν έχουν όλα τα χαρακτηριστικά το ίδιο βάρος όταν οι αγοραστές τιμολογούν έναν λογαριασμό World of Warcraft. Τα χωρίζουμε σε τρεις κατηγορίες ώστε να βλέπεις με μια ματιά σε ποια στοιχεία να εστιάσεις αν θέλεις πιο ακριβή εκτίμηση ή πιο δυνατή αγγελία.
Βασικοί παράγοντες (≈85% της τιμής)
- Εύρος item level (ilvl), η διάσταση του bucket (≈25%)
- Πρόοδος raid (Cutting Edge / AOTC στην τρέχουσα βαθμίδα), αναφέρεται στην περιγραφή (≈20%)
- Mythic+ rating + τίτλος (Elite / Hero / Khan / Portal Master), αναφέρεται στην περιγραφή (≈15%)
- Σπάνια mounts με όνομα (Invincible, Mim's Head, Ashes of Al'ar, Headless Horseman, Long-Forgotten Hippogryph), αναφέρονται στην περιγραφή (≈15%)
- Υπόλοιπο gold + πλήθος mounts, το κατώτατο όριο αποθηκευμένης αξίας (≈10%)
Δευτερεύοντες παράγοντες (το τελευταίο ≈15%)
- Gladiator / Elite mounts ανά PvP σεζόν, αναφέρονται στην περιγραφή
- Πλήθος χαρακτήρων μέγιστου επιπέδου + κάλυψη ρόλων, αναφέρεται στην περιγραφή
- Σύνολα pet / toy / transmog, long-tail συλλεκτών
- Ολοκληρώσεις heritage armour + class hall artifact skins, αναφέρονται στην περιγραφή
- Ενεργό WoW Token / Game Time που απομένει, με αναφορά στην περιγραφή
- Περιοχή (Americas & Oceania / Europe με τη μεγαλύτερη ρευστότητα, Korea + Taiwan πιο περιορισμένες)
Πώς τιμολογούνται πραγματικά οι βαθμίδες prestige του WoW
Το WoW έχει την πιο βαθιά οικονομία cosmetics κύρους από κάθε MMORPG. Η ιεραρχία βαθμίδων παρακάτω είναι αυτή με την οποία τιμολογούν οι έμπειροι traders του WoW μετά την περιοχή και το εύρος ilvl.
Βαθμίδα 1, Apex prestige. Cutting Edge τρέχουσας βαθμίδας + 3000+ M+
Βαθμίδα 2, Legacy raid mega-rares
Βαθμίδα 3, Gladiator + Elite PvP mounts
Βαθμίδα 4, σπάνια του κόσμου με μακρύ RNG + holiday mounts
Για τι δεν πληρώνουν οι αγοραστές
Η προσθήκη των αντικειμένων παρακάτω σε μια αγγελία σπάνια αυξάνει την τελική τιμή και κάποιες φορές τη μειώνει, γιατί η περιγραφή φαίνεται φουσκωμένη.
- Υποκειμενικοί ισχυρισμοί «εξαιρετικό gear setup» που οι αγοραστές δεν μπορούν να επαληθεύσουν από στιγμιότυπα
- Γενικόλογες περιγραφές «πολλά mounts» που δεν αναφέρουν συγκεκριμένα σπάνια mounts
- Φουσκωμένο M+ rating που δεν ταιριάζει με το προφίλ raider.io / τρέχουσας σεζόν
- Υπόσχεση για μελλοντικό mount Cutting Edge ή Glad που ο πωλητής δεν έχει πραγματικά κερδίσει
- Εκατοντάδες μη εξαργυρωμένα tokens Trader's Tender / Trading Post (bind-on-claim)
- Λογαριασμοί με ενεργό mute / chat ban / πρόσφατη κατάσταση προσφυγής ban
- Λογαριασμοί σε Battle.net ID για το οποίο ο πωλητής δεν μπορεί να αποδεσμεύσει το email ανάκτησης
Τιμές λογαριασμών WoW ανά εύρος item level
Το item level (ilvl / gearscore) είναι ο πιο καθαρός δείκτης προόδου στο WoW, επειδή το σύγχρονο endgame περιστρέφεται γύρω από όρια ilvl: με 600 ξεκλειδώνεις την είσοδο στα M+, με 620 μπαίνεις στην περιοχή των heroic raid και από 640+ ξεκινούν τα Mythic raid του τρέχοντος tier. Ο υπολογιστής ομαδοποιεί ανά περιοχή (Αμερική και Ωκεανία / Ευρώπη / Κορέα / Ταϊβάν) σε συνδυασμό με εύρος ilvl, και τα αραιά, στενά σύνολα διευρύνονται κατά ±1 εύρος πριν περάσουμε στο μοντέλο. Η περιοχή είναι αυστηρή. Οι λογαριασμοί Battle.net δεν συγχωνεύονται.
Δες λογαριασμούς WoW ανά περιοχή
Δες λογαριασμούς WoW ανά ένδειξη
Πώληση λογαριασμού WoW με τη μέγιστη αξία
Το μεγαλύτερο λάθος που βλέπουμε στο marketplace World of Warcraft του EB24 είναι ότι οι πωλητές βασίζονται σε όσα οι ίδιοι ξόδεψαν όλα αυτά τα χρόνια σε Game Time, προπαραγγελίες επεκτάσεων και σεζόν Trading Post και όχι στην τιμή στην οποία πουλιούνται οι συγκρίσιμοι λογαριασμοί. Οι παρακάτω συμβουλές ξεχωρίζουν τις αγγελίες που πουλιούνται μέσα σε μια εβδομάδα από αυτές που μένουν και καταλήγουν με έκπτωση.
Καταχώρισε μέσα στο εκτιμώμενο εύρος
Screenshot το πάνελ achievements, το προφίλ raider.io και το mount journal
Προγραμμάτισε την πώληση γύρω από τις κυκλοφορίες σεζόν + raid
Μείνε στην ασφαλή πληρωμή του EB24
Δήλωσε την κατάσταση του Battle.net σου
Πότε να ΜΗΝ πουλήσεις
Μόλις η αγγελία σου γίνει ενεργή, μπορείς να αλλάζεις την τιμή καθώς κινείται η αγορά. Ο υπολογιστής ενημερώνεται τουλάχιστον καθημερινά, οπότε αν ξαναελέγχεις την εκτίμησή σου κάθε δυο εβδομάδες, μένεις σε συντονισμό με την τρέχουσα ζήτηση στο EB24. Θες να καταχωρίσεις; Μπορείς να δημιουργήσεις δωρεάν λογαριασμό πωλητή και να δημοσιεύσεις την αγγελία σου για το WoW σε λιγότερο από πέντε λεπτά. Δες τις βαθμίδες rank πωλητή για να καταλάβεις πώς η φήμη μετατρέπεται με τον καιρό σε υψηλότερες πωλήσεις.
Αγορά λογαριασμών World of Warcraft με σωστή αξία
Ο ίδιος υπολογιστής που βοηθά τους πωλητές να τιμολογούν δίκαια τις αγγελίες είναι το πιο καθαρό φίλτρο για αγοραστές που κυνηγούν λογαριασμούς κάτω από την αξία τους. Οι έξι κανόνες παρακάτω περιγράφουν πώς οι έμπειροι αγοραστές του EB24 μετατρέπουν τον υπολογιστή από έναν αριθμό σε ένδειξη αγοράς.
- Σύγκρινε κάθε αγγελία με τον υπολογιστή. Αν η τιμή που ζητά ο πωλητής βρίσκεται κάτω από το 25ο εκατοστημόριό μας για την ίδια περιοχή και το ίδιο εύρος ilvl, έχεις μπροστά σου ευκαιρία. Ειδικά όταν η αγγελία αναφέρει Cutting Edge του τρέχοντος tier, M+ rating 3000+ με τίτλο και σπάνια mounts Tier 1 / Tier 2.
- Προτίμησε λογαριασμούς που αναφέρουν συγκεκριμένα σπάνια mounts με το όνομά τους (Invincible, Mim's Head, Ashes of Al'ar, Long-Forgotten Hippogryph) αντί για αόριστες αγγελίες «lots of mounts». Η ταυτότητα μετράει μόλις φτάσεις σε οποιοδήποτε ουσιαστικό εύρος τιμών.
- Επιβεβαίωσε την παράδοση του Battle.net με πλήρη επαναφορά email + authenticator + SMS-protect πριν πληρώσεις. Ένας πωλητής που δεν μπορεί να αποδεσμεύσει το αρχικό email είναι η αιτία νούμερο 1 για διενέξεις.
- Διασταύρωσε το M+ rating και την κατάσταση CE με το raider.io και το δημόσιο armory της Blizzard. Μια αγγελία που ισχυρίζεται Elite-title M+ πρέπει να ταιριάζει με το δημόσιο προφίλ. Αν δεν ταιριάζει, ο πωλητής είτε έκανε reset τη σεζόν είτε φούσκωσε τον αριθμό.
- Προτίμησε λογαριασμούς όπου ο πωλητής έχει ιστορικό ολοκληρωμένων πωλήσεων στο EB24. Οι καθιερωμένοι πωλητές τιμολογούν πιο κοντά στη δίκαιη αγοραία αξία, με λιγότερες εντάσεις στη διαπραγμάτευση.
- Το WoW υποστηρίζει υπηρεσίες boost στο EB24 (M+ key push, raid carry, arena rating boost). Ένας λογαριασμός που αγόρασες μπορεί να ενισχυθεί μετά την αγορά αν σκοπεύεις να τον προωθήσεις περισσότερο. Λάβε το υπόψη στην απόφαση αγοράς.
Πότε η μεταπώληση αποδίδει πραγματικά
Πότε η αγορά πληρώνει πραγματικά περισσότερο
Πότε να προσπεράσεις τη μεταπώληση
Η στρατηγική «raid launch»
Οι καλύτερες ομάδες αξίας για αρχή
Μεθοδολογία: πώς αποτιμά το EB24 έναν λογαριασμό WoW
Οι υπολογιστές που κρύβουν τη μεθοδολογία τους κερδίζουν δίκαια τη δυσπιστία. Δες ακριβώς πώς βγαίνει κάθε εκτίμηση σε αυτή τη σελίδα, ποια δεδομένα την τροφοδοτούν και τι αφήνουμε επίτηδες έξω.
Από πού προέρχονται τα δεδομένα
Πώς χτίζουμε το εύρος
Πόσο φρέσκο είναι το snapshot
Γιατί δημοσιεύουμε ετικέτα εμπιστοσύνης
Πώς λειτουργεί η διεύρυνση
Γιατί οι διευκρινίσεις για την εκτίμηση AI είναι υποχρεωτικές για το WoW
Βρήκες έναν αριθμό που φαίνεται λάθος; Άνοιξε μια συνομιλία από οποιαδήποτε αγγελία WoW στο marketplace και πες μας. Οι διορθώσεις από πωλητές και αγοραστές επηρεάζουν άμεσα τον τρόπο που βαθμολογούμε νέα comparables.
Συχνές ερωτήσεις για τον υπολογιστή αξίας λογαριασμού World of Warcraft
Όσα μας ρωτούν συχνότερα όσοι πουλούν και αγοράζουν λογαριασμούς World of Warcraft: γιατί η περιοχή είναι αυστηρά ξεχωριστή κατηγορία, πώς το εύρος ilvl και η πρόοδος σε raid / M+ ανεβάζουν την τιμή, πότε συμφέρει να πουλήσεις σε σχέση με την έναρξη μιας σεζόν Mythic+ ή ενός νέου raid tier και τι καθορίζει πραγματικά την αξία ενός λογαριασμού WoW στο marketplace του EB24.
Πόσο αξίζει ο λογαριασμός μου στο World of Warcraft;
Ένας λογαριασμός σε leveling (ilvl 0-499) βρίσκεται στο εύρος 15-50 $. Ένας catch-up ilvl 500-599 με μερικούς χαρακτήρες max level και μια βασική συλλογή mounts πουλιέται 40-120 $. Ένας heroic-ready ilvl 600-619 με είσοδο σε M+ και δυνατότητα AOTC πουλιέται 80-220 $. Ένας λογαριασμός Raid-ready ilvl 620-639 με M+ επιπέδου KSM και heroic raid kills φτάνει συνήθως τα 140-370 $. Οι λογαριασμοί ilvl 640+ επιπέδου Mythic, με Mythic raid της τρέχουσας βαθμίδας και rating M+ 3000+, συχνά Cutting Edge, πουλιούνται 240-650+ $ όταν έχουν Glad mount, Invincible / Mim's Head ή μια πλούσια συλλογή από σπάνια mounts. Διάλεξε την περιοχή και το εύρος ilvl παραπάνω και πρόσθεσε το gold και τον αριθμό των mounts σου και μετά γράψε στην περιγραφή το συγκεκριμένο rating M+ και τον τίτλο (Elite / Hero / Khan / Portal Master), την κατάσταση AOTC / CE, τα σπάνια mounts και τα Gladiator mounts, για μια ακριβή εκτίμηση με AI βελτίωση.
Γιατί η περιοχή είναι αυστηρό κριτήριο ομαδοποίησης;
Οι λογαριασμοί Battle.net είναι κλειδωμένοι ανά περιοχή. Ένας λογαριασμός Americas δεν μπορεί να παιχτεί στους servers της Ευρώπης, τα achievements / mounts / raid kills δεν μεταφέρονται μεταξύ περιοχών και το υποκείμενο Battle.net ID είναι ειδικό για την περιοχή. Οι αγοραστές τιμολογούν κάθε περιοχή ως ξεχωριστή αγορά: οι Americas & Oceania και η Ευρώπη είναι με διαφορά οι μεγαλύτερες, η Κορέα είναι μικρότερη, η Ταϊβάν είναι niche. Ο υπολογιστής δεν διευρύνει ποτέ την αναζήτηση πέρα από τα όρια της περιοχής.
Γιατί το ilvl καθορίζει το εύρος και όχι το επίπεδο του χαρακτήρα;
Το level χαρακτήρα έχει όριο το 80 (στο The War Within), οπότε είναι χονδρική ένδειξη: σχεδόν κάθε ενεργός λογαριασμός έχει τουλάχιστον έναν χαρακτήρα μέγιστου level. Το item level (ilvl / gearscore) είναι ο καθαρότερος αριθμός που ξεχωρίζει ένα φρέσκο alt μέγιστου level (~480 ilvl) από έναν Mythic raider τρέχουσας βαθμίδας (640+). Τα πέντε εύρη αντιστοιχούν στο πώς εξελίσσεται πραγματικά το σύγχρονο endgame του WoW: catch-up gear, είσοδος σε M+, heroic raid, Mythic raid + rating M+ 3000+.
Πώς βαθμολογούνται τα Cutting Edge (CE) και Ahead of the Curve (AOTC);
Το CE είναι ο τίτλος κύρους του raid, που κερδίζεται σκοτώνοντας τον τελικό boss της τρέχουσας βαθμίδας raid σε δυσκολία Mythic πριν κυκλοφορήσει η επόμενη βαθμίδα, και συνδέεται με ένα μόνιμο achievement και ένα μοναδικό mount. Το AOTC είναι το αντίστοιχο της heroic βαθμίδας. Κανένα από τα δύο δεν χωράει σε δομημένο πεδίο DTO στη φόρμα λογαριασμού του EB24: δήλωσε ρητά την κατάσταση CE / AOTC ανά βαθμίδα raid («CE Nerub-ar Palace, AOTC Liberation of Undermine, 8/8M Aberrus historical») στην περιγραφή, ώστε το επίπεδο AI refinement να αναγνωρίσει σωστά το κύρος.
Πώς αποτιμάται το Mythic+ rating;
Το M+ rating της τρέχουσας σεζόν είναι η δεύτερη ισχυρότερη ένδειξη εκτός bucket μετά την πρόοδο στο raid. Τα εύρη rating αντιστοιχούν σε τίτλους: Khan (~2000), Hero (~2500), Elite (~3000), Portal Master / Edgemaster (~3500). Ένα rating 3000+ είναι περίπου το κορυφαίο 0,1% των παικτών M+. Ανέφερε στην περιγραφή το peak rating + τίτλο μαζί με τη σεζόν («Season 1 TWW: 3120 io, τίτλος Hero / Season 4 DF: 3270 io, τίτλος Elite») για πλήρη αναγνώριση πάνω από τη διάμεσο του bucket.
Ποια σπάνια mounts επηρεάζουν πραγματικά την τιμή;
Τα σπάνια mounts ως σύμβολο status χωρίζονται σε τρεις βαθμίδες. Βαθμίδα 1 (παλιά raids με χαμηλό drop): Invincible (Lich King 25H, ~1% drop), Mim's Head (Yogg-Saron 25H, ~1%), Ashes of Al'ar (Kael'thas Sunstrider, ~1%), Onyxian Drake. Βαθμίδα 2 (σπάνια του κόσμου με μακρύ RNG): Long-Forgotten Hippogryph, Time-Lost Proto-Drake, Mighty Caravan Brutosaur (5M gold από έναν έμπορο που δεν υπάρχει πια). Βαθμίδα 3 (εορταστικό RNG): Headless Horseman's Mount, Big Love Rocket, Great Brewfest Kodo. Το καθένα αναφέρεται στην περιγραφή για πραγματική πίστωση AI ανά mount πάνω από τη διάμεσο του εύρους.
Πόσο προσθέτουν τα mounts Gladiator και Elite;
Τα mounts Gladiator είναι ανταμοιβές PvP σεζόν που κερδίζονται με την επίτευξη του rank Gladiator στο 3v3 (περίπου το top 0,5% των παικτών arena κάθε σεζόν) και συνδέονται με το όνομα της σεζόν. Οι ανταμοιβές PvP επιπέδου Elite (transmog του συνόλου Elite gear, illusions όπλων Elite) είναι παρόμοια επίδειξη κύρους. Κάθε mount Gladiator συνήθως προσθέτει μια πραγματική πίστωση ανά mount πάνω από τον διάμεσο της ομάδας. Οι λογαριασμοί Glad πολλών σεζόν («R1 Hero of the Alliance από Cataclysm Season 11, mounts Glad από Legion Season 7 + BfA Season 4») αποκτούν ουσιαστικό premium στη βαθμολογία της περιγραφής.
Πώς υπολογίζεται το υπόλοιπο gold;
Το υπόλοιπο Gold πιστώνεται με 9 $ ανά 100k πάνω από 100k gold, με όριο +20% του μέσου της ομάδας. Η μετατροπή είναι αγκυρωμένη στο WoW Token: ένα Token πωλείται 20 $ και ανταλλάσσεται με περίπου 200k gold στο Auction House EU / NA τη στιγμή της συγγραφής, οπότε τα 100k gold αξίζουν περίπου 10 $ σε αποθηκευμένη αξία. Χρησιμοποιούμε 9 $ ανά 100k για να αφήσουμε ένα μικρό περιθώριο τριβής, με αυστηρό όριο ώστε ένα φουσκωμένο υπόλοιπο gold να μην ξεφεύγει από τη βάση του εύρους. Τα 1M+ gold (10M+ στο tier Brutosaur) έχουν σημασία, αλλά δεν αποτελούν τη βασική ένδειξη.
Προσθέτουν αξία οι alt χαρακτήρες;
Ναι, αλλά μόνο όταν βρίσκονται στο μέγιστο επίπεδο ή κοντά σε αυτό και έχουν σχετικό gear. Πολλοί χαρακτήρες μέγιστου επιπέδου σε διαφορετικούς ρόλους (tank / healer / DPS) είναι πραγματικό πλεονέκτημα για M+ keys· πολλοί χαρακτήρες μέγιστου επιπέδου με τον ίδιο ρόλο + class είναι πλεονέκτημα για split-mat farming. Το τρέχον DTO δεν καταγράφει τον αριθμό χαρακτήρων μέγιστου επιπέδου ως δομημένο πεδίο· ανέφερε ρητά στην περιγραφή «8 max-level chars across all roles, double-druid for split key pushing, 4 ilvl 620+, 2 with KSM» για πλήρη πίστωση.
Μετράνε τα pets, τα toys και το transmog;
Ναι, αλλά ως δευτερεύουσες ενδείξεις για συλλέκτες και όχι ως βασικοί παράγοντες. Μια συλλογή 1500+ pets, 500+ toys ή 10.000+ transmog δείχνει έναν πραγματικό λογαριασμό completionist, για τον οποίο οι αγοραστές της κατηγορίας συλλεκτών πληρώνουν πραγματικό premium. Το τρέχον DTO δεν τα καταγράφει ως δομημένα πεδία. Γράψε τα σύνολά σου στην περιγραφή («1610 pets, 720 toys, 14.200 transmog appearances, πλήρες σετ artifact-skin Mage Tower Legion») για πίστωση από το AI πάνω από τη διάμεσο του εύρους.
Επιτρέπεται η πώληση λογαριασμού World of Warcraft;
Η Άδεια Χρήσης Τελικού Χρήστη (EULA) της Blizzard τεχνικά απαγορεύει τις μεταβιβάσεις λογαριασμών, όπως τα περισσότερα online παιχνίδια. Στην πράξη οι λογαριασμοί WoW αλλάζουν χέρια στο EB24 κάθε εβδομάδα χωρίς πρόβλημα, ειδικά όταν ο αγοραστής αλλάζει το email και κάνει reset στον authenticator από την πρώτη μέρα. Η παράδοση του Battle.net είναι ο βασικός κίνδυνος ασφάλειας: η ροή ασφαλούς πληρωμής του EB24 δεσμεύει το ποσό μέχρι ο αγοραστής να επιβεβαιώσει ότι η αλλαγή email και κωδικού έχει ολοκληρωθεί και ο αρχικός πωλητής δεν μπορεί να ανακτήσει τον λογαριασμό. Χρησιμοποίησε τον υπολογιστή για να βάλεις δίκαιες προσδοκίες και μετά διάβασε τον οδηγό πωλητή WoW για τα βήματα που ελαχιστοποιούν τον κίνδυνο και για τις δύο πλευρές.
Ποια είναι η καλύτερη στιγμή για να πουλήσεις λογαριασμό WoW;
Η ζήτηση κορυφώνεται τις πρώτες 4 εβδομάδες κάθε εκκίνησης σεζόν Mythic+ (οι αγοραστές θέλουν το cosmetic portal των ανταμοιβών σεζόν), τις πρώτες 4 εβδομάδες κάθε raid tier (ζήτηση για Cutting Edge race + AOTC catch-up) και στο παράθυρο ανακοίνωσης κάθε εκκίνησης expansion (τα alts γίνονται roll, τα mains γίνονται trade). Αν καταχωρίσεις στα βάθη της σεζόν, χωρίς επερχόμενο raid ή σεζόν M+, συνήθως περιμένεις περισσότερο ή παίρνεις χαμηλότερη τελική τιμή. Χρησιμοποίησε ξανά τον υπολογιστή την εβδομάδα πριν από ένα γνωστό content drop.
Πόσο φρέσκα είναι τα δεδομένα πίσω από την εκτίμηση αξίας του WoW;
Οι εκτιμήσεις ανανεώνονται τουλάχιστον κάθε 24 ώρες και αντλούν από πωλήσεις και αγγελίες των τελευταίων 90 ημερών. Κατά τις εκκινήσεις σεζόν M+ και το άνοιγμα νέου raid tier το στιγμιότυπο προλαβαίνει την αγορά: μόλις κλείσουν νέες πωλήσεις, η επόμενη εκτίμηση τις αντικατοπτρίζει. Κάθε αποτέλεσμα δείχνει την ώρα του στιγμιότυπου, ώστε να ξέρεις πάντα με ακρίβεια πόσο πρόσφατα είναι τα δεδομένα.
Πώς λειτουργεί ο υπολογιστής αξίας λογαριασμού World of Warcraft
Κάθε εκτίμηση στηρίζεται σε πραγματικές συναλλαγές λογαριασμών World of Warcraft στο marketplace του EB24, όχι σε κάποιον γενικό τύπο ή σε δεδομένα αντιγραμμένα από ανταγωνιστές. Δες ακριβώς πώς τα στοιχεία της φόρμας γίνονται το εύρος αξίας που βλέπεις: δίνεις περιοχή, εύρος ilvl, αριθμό mounts και υπόλοιπο gold και παίρνεις τη θέση σου (εκατοστημόριο) ανάμεσα στις συγκρίσιμες πωλήσεις του EB24, με ετικέτα εμπιστοσύνης και πλήρη λίστα με τις αγγελίες στις οποίες βασίζεται ο αριθμός.
Διάλεξε την περιοχή και το εύρος ilvl Η ομαδοποίηση τιμών για το World of Warcraft ξεκινά από την περιοχή: Αμερική και Ωκεανία, Ευρώπη, Κορέα ή Ταϊβάν. Τα γραφήματα λογαριασμών Battle.net είναι κλειδωμένα ανά περιοχή και τα mounts ανταμοιβής, τα achievements και τα raid kills δεν μεταφέρονται ανάμεσα σε περιοχές, γι' αυτό το marketplace τιμολογεί κάθε περιοχή ως δική της αγορά. Μέσα σε κάθε περιοχή ο υπολογιστής ομαδοποιεί ανά εύρος item level (gearscore): Leveling (<500), Catch-up (500-599), Heroic-ready (600-619), Raid-ready (620-639) και Mythic tier (640+). Προκύπτει από το σύγχρονο σχήμα item level του WoW στο The War Within (όριο επιπέδου 80).
Συμπλήρωσε το υψηλότερο ilvl χαρακτήρα, τον αριθμό mounts και το υπόλοιπο gold Το υψηλότερο item-level χαρακτήρα είναι η πιο καθαρή μεμονωμένη ένδειξη για το πού βρίσκεται ο λογαριασμός στο τρέχον expansion: το 600+ ξεκλειδώνει Mythic+ και κανονικό raid, το 620+ είναι περιοχή heroic raid, το 640+ είναι Mythic raid του τρέχοντος tier. Το μέγεθος της συλλογής mounts είναι η επίδειξη του συλλέκτη στα πιο σπάνια στοιχεία. Κάθε σπάνιο mount της συλλογής (Invincible από τον Lich King 25H, Mim's Head από τον Yogg-Saron 25H, Ashes of Al'ar από τον Kael'thas, Headless Horseman's Mount από το RNG του Hallow's End, Long-Forgotten Hippogryph από σπάνια spawns) έχει πραγματικό premium που αναφέρεται στην περιγραφή.
Πρόσθεσε χρυσό και μετά περίγραψε M+ rating, AOTC / CE και Glad mounts Το υπόλοιπο Gold πιστώνεται με 9 $ ανά 100k πάνω από 100k gold, με όριο +20% του μέσου της ομάδας (ένα WoW Token πωλείται 20 $ και ανταλλάσσεται με περίπου 200k gold στο Auction House EU / NA, οπότε τα 100k gold αξίζουν περίπου 10 $ σε αποθηκευμένη αξία). Το τρέχον Mythic+ rating με τίτλο (Elite, Hero, Khan, Portal Master), η κατάσταση AOTC έναντι Cutting Edge στο τρέχον raid tier, τα συγκεκριμένα σπάνια mounts, τα mounts Gladiator / Elite ανά PvP σεζόν, το πλήθος χαρακτήρων μέγιστου level, το πλήθος kills raid του τρέχοντος tier και κάθε ενεργό WoW Token / Game Time στον λογαριασμό δηλώνονται όλα στην υποχρεωτική περιγραφή, ώστε το επίπεδο βελτίωσης με AI να βαθμολογήσει το long tail.
Συγκρίνουμε με πραγματικές πωλήσεις World of Warcraft στο EB24 Κάθε εκτίμηση βασίζεται σε συγκρίσιμους λογαριασμούς WoW που πουλήθηκαν ή είναι ενεργά καταχωρισμένοι στο marketplace του EB24 τις τελευταίες 90 ημέρες στην ίδια περιοχή και το ίδιο εύρος ilvl και μετά παίρνουμε το 25ο, 50ό και 75ο εκατοστημόριο αυτών των τιμών. Ο αριθμός mounts και το gold μετακινούν το εύρος προς τα πάνω ή προς τα κάτω εντός βαθμονομημένων ορίων. Το M+ rating, η πρόοδος raid, τα συγκεκριμένα σπάνια mounts και τα Gladiator mounts αναδιαμορφώνουν περαιτέρω το εύρος μέσω της βαθμολογίας περιγραφής που βελτιώνεται με AI.
Διάβασε το εύρος, το επίπεδο εμπιστοσύνης και το ιστορικό Παίρνεις χαμηλή, αναμενόμενη και υψηλή τιμή, μαζί με μια ετικέτα εμπιστοσύνης. Οι λογαριασμοί Mythic βαθμίδας και οι αγγελίες πλούσιες σε σπάνια mounts καταλήγουν συνήθως σε χαμηλή ή μεσαία εμπιστοσύνη, επειδή η προσφορά στην απόλυτη κορυφή είναι δομικά μικρή. Οι Cutting Edge raiders και οι κάτοχοι των mounts Invincible / Mim's Head δεν πουλάνε συχνά. Η γραμμή ανάλυσης για το «Gold balance bonus» δείχνει το ακριβές gold που προστέθηκε, ενώ η βαθμολογία περιγραφής που βελτιώνεται με AI δείχνει χωριστά τα credits σπάνιων mounts και CE / Glad, ώστε ο αριθμός να παραμένει ελέγξιμος. Όταν το στενό εύρος έχει λίγα δεδομένα, το διευρύνουμε κατά ±1 ilvl πριν καταφύγουμε στο μοντέλο.